mcrblg-header-image

search

Brenna oraz okolice – miejsca, które zadziwiają


Pewnie każdy słyszał o miejscowościach, które słynną z nietypowych atrakcji turystycznych. Nic dziwnego zatem, że jeśli rezerwujemy noclegi w Brennej, to przy okazji chcemy się dowiedzieć, czy natrafimy na ciekawe atrakcje, czy jednak wszystko będzie mieściło się w standardach śląskich miasteczek. Tutejsza oraz okoliczna baza noclegowa [widoczna na portalu Meteora] bywa jednak bardzo zaskakująca. Żeby się o tym przekonać, trzeba tutaj po prostu być.

Warto odwiedzić tutejsze Obserwatorium Nietoperzy. To właśnie tutaj mamy niebywałą okazję, by na poddaszu gimnazjum podziwiać gatunki nietoperzy, takie jak nocek duży, a także podkowiec mały. Kolejne nietypowe miejsca mamy okazję podziwiać w okolicznych miejscowościach.

Na przykład, wybierając się do Ustronia, który znajduje się nieco na zachód od Brennej, będziemy mieli okazję zobaczyć źródło Karola. Co ciekawe, właśnie to źródełko uznano za wodę o leczniczych właściwościach. To dlatego mamy niebywałą okazję, by skorzystać z wody, o której już mówiono na początku XIX wieku. Ponieważ właśnie wtedy zorientowano się o tym, że woda przywraca do zdrowia pojone tutaj bydło. Później z wód źródełka zaczęli korzystać ludzie, co trwa do dzisiaj.

Czy safari w Polsce jest w ogóle możliwe? Oczywiście nie ma tutaj mowy o zwiedzaniu parku, po którym biegają lwy, słonie, a także żyrafy. Ale w Ustroniu mieści się Leśny Park Niespodzianek, w którym mamy okazję zobaczyć zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku. Zatem, jeśli ktoś jest zagorzałym przeciwnikiem ogrodów zoologicznych, z pewnością będzie zadowolony z takiej formy podglądania zwierząt, które praktycznie nie czują żadnych ograniczeń.

W tym mieście można poszukiwać również takich atrakcji, jak Muzeum Zabytkowych Motocykli. Znajduje się tutaj między innymi BMW czy też Zundapp. Ponadto, pasjonaci motoryzacji mogą oglądać nie tylko całe modele motocykli, ale również ich wyeksponowane pojedyncze części. Z pewnością, będzie to doskonała lekcja dla wszystkich, których pasjonuje ryk głośnego silnika i szybka jazda. Tego typu atrakcji turystycznych w samej Brennej, jak i również pobliskich okolicach jest zdecydowanie więcej. Jeśli nastawimy się na aktywne zwiedzanie, to z pewnością nie zawiedziemy się oryginalnością okolicznych ciekawostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
search
O nas :
EDD Cześć! Jestem Antek Wisła, a to moja narzeczona Róża. Kochamy piesze wycieczki. Jeździmy po Polsce szukając malowniczych miejsc do spacerowania, czy wspinaczki po górach. Przyznam się, że w małej części jestem romantykiem i uwielbiam spacerować nad morzem przy zachodzie słońca.
Zapraszam wszystkich chodziarzy do śledzenia naszego bloga. Opiszemy Wam miejsca, do których warto zawędrować.
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu