mcrblg-header-image

search

Ciechocinek – szlaki turystyczne


Ciechocinek to urokliwa miejscowość uzdrowiskowa, położona w województwie kujawsko-pomorskim. Ze względu na uzdrowiskowe walory, każdego roku przyjeżdżają tutaj tysiące kuracjuszy pragnących podreperować swoje zdrowie na łonie natury. Okazji ku temu nie brakuje, gdyż funkcjonują na terenie Ciechocinka rozliczne sanatora, szpitale i uzdrowiska. Jednak nie tylko potencjalni pacjenci są gośćmi tego pięknego miasta. Przyjeżdżają tutaj co roku również turyści pragnący odpocząć i zregenerować siły na cały ciężki i pracowity rok.

Aktywny wypoczynek, to niewątpliwie najlepsza forma regeneracji sił, dlatego będąc w Ciechocinku dłużej, warto zapoznać się ze wszystkimi tutejszymi szlakami turystycznymi, zarówno pieszymi, jak i rowerowymi. Wśród nich znajduje się między innymi szlak „Wiślany”. Jest to niebieski szlak, który liczy sobie około ośmiu kilometrów i przebiega od Ciechocinka poprzez Słońsk Dolny po Wołuszewo. Jest to łatwy szlak krajobrazowy, polecany nawet osobom o słabej kondycji oraz dzieciom. Kolejnym popularnym szlakiem przebiegającym przez Ciechocinek, jest szlak ośmiokilometrowy „Krystynek. Trasa ta prowadzi do pobliskich Raciążek, pozwalając na podziwianie na przykład z Wysoczyzny Kujawskiej rozległych i pięknych krajobrazów. Warto również zapoznać się ze szlakiem rowerowym przebiegającym przez Ciechocinek, a wyruszającym z Torunia. Szlak ten kończy się we Włocławku. Jego długość to 63 kilometry. Jest to zatem dosyć długi szlak, przeznaczony dla osób, które nie pierwszy raz pokonują tak długą trasę na rowerze. Ciechocinek niewątpliwie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Poza wymienionymi wyżej szalkami przez miasto przebiega jeszcze kilka innych.

W Ciechocinku warto się zatrzymać na dłużej, chociażby ze względu na wspomniane wyżej walory uzdrowiskowe. Kilka spędzonych tutaj dni pozwoli zregenerować siły. Jest to również ciekawe miejsce na urlop z rodziną czy wypad ze znajomymi. Baza noclegowa Ciechocinka to nie tylko sanatoria i uzdrowiska, ale również rozmaite hotele i pensjonaty, kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne (meteor-turystyka.pl/noclegi,ciechocinek,0.html). Każdy przyjezdny z łatwością znajdzie odpowiadające jego potrzebom noclegi. Ciechocinek jest przygotowany na przyjęcie każdej właściwie ilości gości. Nie brakuje tutaj również zaplecza gastronomicznego w postaci wysokiej klasy restauracji, ale również barów szybkiej obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
search
O nas :
EDD Cześć! Jestem Antek Wisła, a to moja narzeczona Róża. Kochamy piesze wycieczki. Jeździmy po Polsce szukając malowniczych miejsc do spacerowania, czy wspinaczki po górach. Przyznam się, że w małej części jestem romantykiem i uwielbiam spacerować nad morzem przy zachodzie słońca.
Zapraszam wszystkich chodziarzy do śledzenia naszego bloga. Opiszemy Wam miejsca, do których warto zawędrować.
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu