mcrblg-header-image

search

Katedra Wniebowzięcia NMP na Pojezierzu Kujawskim


Pojezierze Kujawskie bogate jest w liczne zabytki sakralne, które zdobywają uznanie nie tylko wśród osób starszych, ale również i tych młodych. Wybierając się na Pojezierze Kujawskie i rezerwując miejsce w licznych ośrodkach noclegowych (Kujawy / meteor) , trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na katedrę Wniebowzięcia NMP we Włocławku. Można rzec, iż jest to jeden z najbardziej charakterystycznych jego punktów, dlatego powinien odwiedzić ją każdy, kto tylko wybierze się do tego miasta. Posiada ona bardzo dogodną lokalizację, dlatego turyści nie powinni mieć jakichkolwiek problemów z tym, aby do niej trafić.

Katedra ta powstała na przełomie XIV oraz XV wieku, a więc wytrzymała przez setki lat, ale nadal można ją podziwiać i zachwyca ona oczy turystów z całego świata. Jest bardzo okazała oraz wyniosła. Katedra posiada aż dwie niezwykle stylowe wieże, które zostały zaprojektowane w specjalny sposób. Szczególną uwagę turyści zwracają na sklepienie tej katedry, a jednym z najważniejszych elementów jest znajdujący się tam nagrobek Piotra. Został on wykonany przez samego Wita Stwosza, więc nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie tak chętnie przyjeżdżają do Włocławka, aby zobaczyć go na własne oczy. Na pewno taka wycieczka religijno-edukacyjna przyniesie zainteresowanym wymierne korzyści.

Jak już zostało wspomniane, Pojezierze Kujawskie (informacje / wikipedia) przeznaczone jest głównie dla osób pobożnych oraz głęboko wierzących, do takich, którzy dużą uwagę przywiązują do zabytków sakralnych i ich zwiedzania. Ważnym elementem w katedrze jest również prezbiterium, gdzie swoje miejsce mają bogato zdobione witraże, które są jednymi z najstarszych na terenie Polski. Spotykają się one z ogromnym zainteresowaniem ze strony przyjeżdżających do Włocławka turystów. Budowla jest bardzo wytrzymała oraz solidna, o czym świadczy jej stan pomimo upływu lat.

Katedra Wniebowzięcia NMP na Pojezierzu Kujawskim to miejsce szczególne dla osób religijnych. Z tego też względu wiele takich osób chętnie odwiedza Włocławek i mieszczącą się tam katedrę, aby pogłębić swoją wiedzę religijną oraz sakralną. Katedrę można bez większych przeszkód zwiedzić od wewnątrz i podziwiać znajdujące się tam elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
search
O nas :
EDD Cześć! Jestem Antek Wisła, a to moja narzeczona Róża. Kochamy piesze wycieczki. Jeździmy po Polsce szukając malowniczych miejsc do spacerowania, czy wspinaczki po górach. Przyznam się, że w małej części jestem romantykiem i uwielbiam spacerować nad morzem przy zachodzie słońca.
Zapraszam wszystkich chodziarzy do śledzenia naszego bloga. Opiszemy Wam miejsca, do których warto zawędrować.
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu