mcrblg-header-image

search

Lublin dla młodych ludzi


Województwo lubelskie z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów, świadczą o tym ciągle rosnące statystyki przyjeżdżających tutaj turystów. Najpopularniejszym miejscem w tym województwie jest Lublin. Jest to miasto które zostało założone w VI wieku. Prawa miejskie zostały nadane na początku XIV wieku, co sprawiło że Lublin cieszy się mianem jednego z najstarszych miast w Polsce. Na powierzchni wynoszącej około sto pięćdziesiąt kilometrów kwadratowych, na co dzień zamieszkuje około trzysta pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców oraz około czterdzieści tysięcy studentów. Lublin położony jest na granicy trzech pięknych krain geograficznych takich jak Nizina Wschodnioeuropejska, Wyżyna Polska oraz Nizina Środkowoeuropejska.

Lublin jest podzielony na dwadzieścia siedem dzielnic. Najstarszą z nich jest Stare Miasto, które jednocześnie jest najatrakcyjniejszym regionem. Ze względu na mnogość zabytków oraz ciekawych miejsc, co roku możemy spotkać tutaj wielu turystów. Każdy tutaj znajdzie preferowany lubelski nocleg. Miasto to jest dużym ośrodkiem kulturalnych, w którym możemy znaleźć wiele teatrów, kin, filharmonię, operę i wiele innych. W Lublinie znajduje się Wojewódzki Ośrodek Kultury, w którym odbywają się liczne zajęcia artystyczne dla dzieci oraz dorosłych. Dużą popularnością cieszą się zajęcia emisji głosu, w których mogą brać udział dzieci i młodzież od szóstego do dwudziestego pierwszego roku życia. Ciekawą alternatywą są również zajęcia z baletu oraz z tańca współczesnego. Lekcje te są bardzo oblegane przez młodych ludzi. W mieście tym funkcjonuje także Akademickie Centrum Kultury, które działa przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Instytucja ta jest organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych. Odbywają się tam ciekawe zajęcia artystyczne. Możemy znaleźć tam także Akademickie Radio Centrum, które jest bardzo popularne wśród studentów. Działa tutaj także Telewizja Akademicka o nazwie – TV UMCS, która przekazuje najważniejsze informacje z życia uczelni i nie tylko. Lublin to miejsce, w którym młode osoby mają możliwość aktywnie działać i rozwijać swoje zainteresowania.

  1. Malina

    Bardzo lubię to miasto, ma taką przyjemną atmosferę:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
search
O nas :
EDD Cześć! Jestem Antek Wisła, a to moja narzeczona Róża. Kochamy piesze wycieczki. Jeździmy po Polsce szukając malowniczych miejsc do spacerowania, czy wspinaczki po górach. Przyznam się, że w małej części jestem romantykiem i uwielbiam spacerować nad morzem przy zachodzie słońca.
Zapraszam wszystkich chodziarzy do śledzenia naszego bloga. Opiszemy Wam miejsca, do których warto zawędrować.
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu