mcrblg-header-image

search

Narciarski raj w Węgierskiej Górce


Jadąc na urlop, powinniśmy postarać się znaleźć wyjątkowe dla nas miejsce, które pomoże nam oderwać się od codziennych problemów i zadbać o nasze dobre samopoczucie. W tym celu dobrze jest się zapoznać z opiniami innych turystów, którzy chętnie się nimi dzielą na rożnego rodzaju forach tematycznych. Nie bójmy się poświęcić czasu na ich odwiedzenie, bowiem w ten sposób, zyskujemy wiedzę, bez której ciężko byłoby nam określić, czy dany kurort, przypadnie nam do gustu. Ważne jest też wcześniejsze zarezerwowanie miejsca w hotelu {przejdź na stronę ➙meteor-turystyka.pl}, gdyż tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie standard komfortu, na którym tak bardzo nam zależy i który w tak dużej mierze wpływa na nasze zadowolenie.

Węgierska Górka, to niewielka osada w województwie śląskim, w powiecie żywieckim. Znajduje się ona u podnóża gór, dzięki czemu idealnie sprawdza się na zimowe wypady na narty. Znajdują się tu wyciągi, które są utrzymane w dobrej kondycji, ułatwiają nam korzystanie ze stoków narciarskich. Tych w okolicy znajdziemy kilka, zróżnicowanych pod kątem stopnia trudności zjazdu. Liczne wypożyczalnie sprzętu, służą także lekcjami nauki jazdy więc stawiając swoje pierwsze kroki w sportach zimowych nie musimy się obawiać porażki.

Dodatkowo, przez osadę przepływa rzeka, która zapewnia latem popularną rozrywkę, jaką są spływy kajakowe. To jednak nie wszystko, gdyż oplatające miejscowość szlaki turystyczne, zapewnią godziny wędrówek, połączone z możliwością podziwiania wyjątkowych widoków. Znajdujące się w okolicy zabytki, również pozytywnie wpływają na ciekawie spędzony pobyt, a wśród najważniejszych wymienić należy fort obronny z czasów II wojny światowej, który znany jest nie tylko w Polsce. Jest tu też zamek Habsburgów, który przy okazji obecności w tym miejscu powinniśmy zobaczyć. Muzea, pływalnie, korty i inne liczne obiekty, dają nam dodatkowe możliwości, o których dobrze jest się dowiedzieć z przewodnika, który dokładnie opisze każdy interesujący nas adres. Dodajmy, że baza noclegowa jest ciekawie rozbudowana, zapewniając nam komfortowy nocleg, w wyjątkowym klimacie. Gastronomia w tym kurorcie jest utrzymana niezwykle wysokim poziomie, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jakość zamawianych potraw. Pamiętajmy, że taka podróż powinna dostarczyć nam samych przyjemności, zatem nie bójmy się ich czerpać z wyjazdu, który dobrze zorganizowany, powinien nam zapaść głęboko w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
search
O nas :
EDD Cześć! Jestem Antek Wisła, a to moja narzeczona Róża. Kochamy piesze wycieczki. Jeździmy po Polsce szukając malowniczych miejsc do spacerowania, czy wspinaczki po górach. Przyznam się, że w małej części jestem romantykiem i uwielbiam spacerować nad morzem przy zachodzie słońca.
Zapraszam wszystkich chodziarzy do śledzenia naszego bloga. Opiszemy Wam miejsca, do których warto zawędrować.
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu