mcrblg-header-image

search

Odpoczywaj nad morzem w Jarosławcu


Jarosławiec jest chętnie odwiedzaną przez turystów miejscowością wypoczynkową. Co roku przyjeżdża tutaj naprawdę wielu turystów, którzy pragną spędzić urlop nad pięknym polskim morzem. Warto zwiedzić plaże tej miejscowości, ponieważ są naprawdę niezwykłe. Mieszkańcy mówią, że w tym rejonie morze jest naprawdę nieprzewidywalne i niebezpieczne. Zauważymy to przebywając w pobliżu sporej betonowej zapory, która się w Jarosławcu znajduje. Zapora ta powstała po to, aby być sztuczną przeszkodą dla fal, które w tym miejscu są naprawdę spore. Widok jest w tym miejscu niesamowity, dlatego będąc w Jarosławcu warto w rejon tej zapory się wybrać.

Ciekawym miejscem jest również tutejsza przystań kutrów rybackich. Na tutejszej plaży każdego wieczora zobaczymy bardzo wiele kutrów, które są tu co dzień wciągane, aby nie pozostawały całkiem na wodzie. Miejsce te nie jest miejscem popularnym wypoczynkowo, jednak bardzo wiele osób wieczorami tutaj spaceruje. Widoki są przepiękne, a dodatkowo można zobaczyć ciekawe łodzie, kutry.
W Jarosławcu oprócz plaż jest atrakcja, bez której miejscowość nadmorska nie mogłaby się obejść. Jest nią mianowicie tutejsza latania morska (info latarnia). Obiekt, który możemy dziś podziwiać i zwiedzać pochodzi z roku 1835. Wtedy właśnie rozpoczęto jej budowę. Pierwszy raz zaczęła jednak działać dopiero trzy lata później. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że od 1830 roku w Jarosławcu funkcjonowała inna latarnia morska jednak po czasie okazało się, że jest ona mało wydajna. Była zbyt niska i jej światło w niewielkim stopniu doprowadzane było do morza. Na szczęście wybudowano nową, która spełniła swoje zadanie. Latarnia w Jarosławcu jest sporą atrakcją turystyczną. Warto ją odwiedzić, ponieważ w przyszłości może udamy się do innych miejscowości nadmorskich. Tam również takie obiekty się znajdują. Można wtedy porównać kilka latarni ze sobą.

Jarosławiec jest ciekawym miejscem na letni wypoczynek nad morzem. Oczywiście można tu przyjechać o każdej porze roku, jednak to właśnie pora letnia wydaje się tą najodpowiedniejszą. Baza noclegowa jest tutaj dosyć dobra. Noclegi oferowane są między innymi przez hotele i pensjonaty. Turyści nie mogą narzekać na brak ofert do spania (noclegi Jarosławiec). Nikt nie powinien również narzekać na tutejsze ceny, ponieważ nie są one wyższe od tych spotykanych w innych nadmorskich miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
search
O nas :
EDD Cześć! Jestem Antek Wisła, a to moja narzeczona Róża. Kochamy piesze wycieczki. Jeździmy po Polsce szukając malowniczych miejsc do spacerowania, czy wspinaczki po górach. Przyznam się, że w małej części jestem romantykiem i uwielbiam spacerować nad morzem przy zachodzie słońca.
Zapraszam wszystkich chodziarzy do śledzenia naszego bloga. Opiszemy Wam miejsca, do których warto zawędrować.
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu