mcrblg-header-image

search

Widok na wakacyjne Rowy


Nadmorskie miejscowości co roku przyciągają tłumy turystów, kusząc ich licznymi atrakcjami, bliskością morza, plaży i możliwością komfortowego wypoczynku. Spośród licznych miejsc, które możemy wybrać jako cel podróży,  zdecydowanie wyróżniają się Rowy. Ta niewielka, turystyczna wioska nie ma nic wspólnego z hałaśliwymi i zatłoczonymi, dużymi kurortami – docenią ją więc ci, którzy pragną spędzić urlop w ciszy, spokoju i niemalże sielankowym klimacie.

Rowy położone są na granicy Słowińskiego Parku Narodowego(zobacz szerzej>> pl.wikipedia.org/wiki/Slowinski,Park,Narodowy). Park Narodowy możemy odwiedzić, wybierając się na pieszą wędrówkę albo też przejażdżkę rowerem. Trasy rowerowe są w okolicy bardzo liczne, znajdziemy także wypożyczalnie rowerów. Niektóre ze ścieżek rowerowych pozwalają dostać się na teren parku i podziwiać niesamowite widoki – zielone, szumiące lasy i pagórkowate łąki, w towarzystwie śpiewu ptaków i czystego, świeżego powietrza wypełniającego nasze płuca.

Amatorzy aktywnego wypoczynku z pewnością zainteresują się również wypożyczalnią sprzętu wodnego – rowerów wodnych oraz kajaków, które znajdują się nad brzegiem rzeki Łupawy. Odcinek rzeki udostępniony do pływania owym sprzętem jest uważany przez wielu za jeden z piękniejszych. Zapewnia niesamowite widoki i krajobrazy. Jeśli zaś kogoś zainteresuje pływanie po wodach morskich, istnieje możliwość odbycia rejsu turystycznym statkiem stylizowanym na okręt piracki lub kuter rybacki.

Rowy posiadają doskonałą bazę noclegową (zobacz szerzej>> meteor-turystyka.pl/noclegi,rowy). Możemy wybierać pomiędzy domkami letniskowymi, pokojami, pensjonatami lub noclegiem na polu namiotowym – jeśli jesteśmy amatorami biwakowania. Wiele miejsc oferuje zakwaterowanie wraz z wyżywieniem. W centrum miasteczka znajdują się liczne sklepiki z pamiątkami, nierzadko wytwarzanymi własnoręcznie przez mieszkańców. Nie brakuje również restauracji, w których można smacznie zjeść, pubów, barów ani kawiarni. W parku położony jest niewielki amfiteatr, w którym – podczas sezonu turystycznego – odbywają się regularnie przedstawienia oraz koncerty. Z pewnością takie wydarzenia urozmaicą nasz pobyt.

  1. rodzina Połanieckich

    Nasza rodzina z reguły zatrzymuje się w domku letniskowym, mamy cały domek dla siebie i to super wygodne rozwiązanie. a Rowy jak to Rowy wspaniale się w nich odpoczywa i regeneruje

  2. Gabiii23

    My też wybieramy domki, staramy się, żeby były położone w miarę możliwości w okolicy lasu no i niedaleko morza, chociaż spacer po Rowach zawsze jest przyjemny

  3. Muffinka

    A my wolimy nocleg w pensjonacie, ale w końcu nie ważne gdzie się śpi najważniejsze, żeby odpocząć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
search
O nas :
EDD Cześć! Jestem Antek Wisła, a to moja narzeczona Róża. Kochamy piesze wycieczki. Jeździmy po Polsce szukając malowniczych miejsc do spacerowania, czy wspinaczki po górach. Przyznam się, że w małej części jestem romantykiem i uwielbiam spacerować nad morzem przy zachodzie słońca.
Zapraszam wszystkich chodziarzy do śledzenia naszego bloga. Opiszemy Wam miejsca, do których warto zawędrować.
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu