mcrblg-header-image

search

Wypoczynek na łonie natury w Wołkowyi


Wybierając się na wakacje, dużą uwagę powinniśmy poświęcić przygotowaniom, które mają na celu stworzenie nam najlepszych warunków do wypoczynku. Istotne jest też w jakiej atmosferze czujemy się najlepiej, gdyż szukający spokoju wczasowicze, mogą czuć się sfrustrowani hałasem i tętniącymi życiem kurortami, natomiast dla młodych szalonych osób, pobyt w spokojnej, kameralnej miejscowości, okaże się zwyczajnie nudny. Rozważając tę kwestię, dobierzmy zatem miasto, w taki sposób, aby móc się w nim odnaleźć i być zadowolonym z takiego urlopu. Dodatkowo pamiętajmy, aby jeszcze przed wyjazdem zadbać o zapewnienie sobie noclegu, bez którego przecież nie możemy się nigdzie wybierać. Wyżywienie i zapoznanie z atrakcjami to też ważne elementy, o których nie wolno zapominać, a ich zaplanowanie zwiększa nasz komfort.

Wołkowyja to wieś posiadająca zaledwie około 500 stałych mieszkańców. Położona jest w województwie podkarpackim, w Bieszczadach. Niewątpliwym jej atutem, który należy podkreślić jest lokalizacja nad jeziorem Solińskim. Ten ogromny akwen wodny, pozwala na swobodne korzystanie z wszelkich możliwości uprawiania sportów wodnych. Szczególnie często ujrzeć można tu żagle, a więc żaglówki i windsurfing, uskuteczniane są w Wołkowyi, na co dzień. Nie zapominajmy, że tak rozległe rozlewiska sprzyjają też łowieniu ryb i spływom kajakowym. Korzystając z tego udogodnienia sprawiamy sobie wiele radości i szaleństwa, w stosunkowo spokojnej miejscowości. To chyba jej największy atut. Możliwość zaszycia się z dala od cywilizacji i pobycie sam na sam z naturą, to zajęcie, które pomoże nam wyzbyć się stresu i naładować baterię. Dodatkowo okolica sprzyja wędrówkom, gdyż okalające kurort lasy, skrywają niezwykłe piękno lokalnej fauny i flory. Docenienie tego miejsca wcale nie jest trudne, wystarczy bowiem dać mu szanse, a przekonamy się, że nasze uwielbienie przyjdzie automatycznie. Wołkowyja to wieś, w której baza noclegowa jest doskonale rozbudowana, zapewniając miejsca niemal dla dwóch tysięcy turystów. Koszt związany z noclegiem, również powinien wywołać uśmiech na naszych twarzach, gdyż zaczyna się już od 20 złotych za dobę. Chcąc wynegocjować niższą cenę, co przecież jest możliwe, nie należy zwlekać z rezerwacją i postarać się o nocleg, na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, wówczas rabat nas nie ominie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
search
O nas :
EDD Cześć! Jestem Antek Wisła, a to moja narzeczona Róża. Kochamy piesze wycieczki. Jeździmy po Polsce szukając malowniczych miejsc do spacerowania, czy wspinaczki po górach. Przyznam się, że w małej części jestem romantykiem i uwielbiam spacerować nad morzem przy zachodzie słońca.
Zapraszam wszystkich chodziarzy do śledzenia naszego bloga. Opiszemy Wam miejsca, do których warto zawędrować.
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu